27. 6. 2010

Ilustrační obrázek

Vyškovské letiště tento víkend hostilo českou elitu SUPERMOTO.

Pořadatelé se pěkně zapotili, než letištní plochu proměnili v závodní dráhu.

Naštěstí terén byl už v podstatě připravený. Asfaltová část sice trochu postrádala rytmiku, ale nebylo snadné namotat trať, tak aby byla bezpečná a zajímavá zároveň.

Na tento třetí podnik Českého mistráku se sešlo docela dost pilotů. Třída S2 čítala až 23 startujících a ten masakr co se ztrhnul po startu jste měli vidět, byl to opravdu mazec !

Řady pitbike se taky pěkně rozrostli a to na 18 závodníků. Odvážných pilotů čtyřkolek zatím víc než šest v republice asi nenajdeme a motokrosařů ochotných přezout na hladké kola taky ne. Nejprestižnější třída S1 sice nabídla velice kvalitní podívanou, ale v devíti to prostě není ono.

Snad pomůže chystaný projekt SUPERMOTO ACADEMY. Tato supermoto škola snad zaplní startovní rošty. A když nezaplní, tak alespoň přispěje k větší bezpečnosti na silnici a požitku z jízdy na motocyklu.