CZ EN DE

Aktuality

Driftování v ulicích města Hrušovan nad Jevišovkou

28. 7. 2012

Ilustrační obrázek

Seriál závodů SUPERMOTARD OPEN TOUR mistrovství ČR pod ČSMS se poslední srpnový víkend přemístnil do malého městečka Hrušovany nad Jevišovkou na znojemsku. A jak vypadají závody centrem tohoto malebného městečka? Plné startovní rošty, tvrdé souboje jezdců na závodních speciálech , neuvěřitelné drifty, vysoké dech beroucí skoky, nadšení diváci, krásné dívky a slunečné počasí.

V sobotu 28.7. na posledním závodě tohoto nového seriálu mistrovství ČR, které má pod taktovkou dvojice Jan Zeman a Tomáš Ševčík jako hlavní pořadatel závodu v Hrušovanech, vládla dobrá nálada a závody se obešly bez žádného závažného zranění. V ulicích tohoto města nedaleko rakouských hranic na trati o délce 1200m se ovšem jelo již potřetí a pořadatelé se snaží každým rokem zvyšovat komfort pro diváky, bezpečnost pro jezdce a letos především došlo k vylepšení terénní části, na které byl vidět obrovský kus práce. Celkem 3423 diváků mohlo fandit 85 jezdcům ze 4 zemí. Mnoho pozornosti budil závodník na čtyřkolce Niclas Lundback ze Švédska, který předvedl naprosto profesionálně odjetý závod a od krásné hostesky si mohl převzít pohár za první místo. Velký úspěch měla i novinka letošní sezóny, soutěž o největší drift. Čtyři vybraní závodníci mezi sebou soutěžili, kdo v dané zatáčce předvede největší drift. Neuvěřitelně vyhecovaní byli Tomáš Trávníček a Pavel Kejmar, kteří dokonce dokázali v driftu zvednout ruku a Tomáš si i plácnout s pořadatelem Tomášem Ševčíkem. I za tuto šílenost sklidil jezdec týmu Hardbike největší potlesk a vyhrál nabušený počítač HAL300. Letošní jediný český účastník MS v supermotu Pavel Kejmar a Tomáš Trávníček vodili i závodní pole v nejprestižnější kategorii S1. Svoji skvělou formu předvedl Tomáš, který si v Hrušovanech vybojoval maximálních 50bodů. Jelikož se jednalo o poslední závod tohoto seriálu, rozhodovalo se zárověň o celkovém vítězi, kterým se v této kategorii stal Vít Janoušek z Effenbert týmu. 
Diváci ovšem v sobotu neviděli pouze motorky. Dvakrát své jezdecké umění předvedl i Jirka Sedláček, v sedačce svého rally auta. Jeho skvělou show doplnil Jan Kvasnička a Radim Vavřík jedinečným komentářem, který je nedílnou součástí závodů po celou sezónu!
Na závěr je především potřeba zmínit, že závody v Hrušovanech nad Jevišovkou jsou pro velké množství lidí srdeční záležitostí a jsou nedílnou součástí pro uspořádání těchto závodů. Tvoří jednu velkou partu kamarádů z Hrušovan a okolí a bez těchto kluků by tento závod nešel dělat a za to jim patří velké DÍK!

Fotogalerie

Výsledky

Komentáře (0)


Komentáře

Přidat komentář

Jméno
E–mail
Web
Komentář
Ochrana proti spamu. Napište, prosím, číslici osm

« Zpět

Partner: Race Styl

Místo pro Vaši reklamu!

Mediální partner

MotoLevel.com

© 2010 | design by EFJAY | web by Petr Hubík